Основне призначення фрукто- овочесховищ – уберегти продукцію від псування і зберегти зібраний врожай до наступного року. Для того щоб продукція могла зберігати свій товарний вигляд і не втрачала свої якості досить довго, в приміщеннях для зберігання необхідно створити і підтримувати оптимальний мікроклімат.
Оскільки одною з основних вимог до овочесховищ є створення оптимального температурного режиму для подальшого зберігання різних видів плодоовочевої продукції, то утепленню таких сховищ слід приділити особливу увагу. Добре виконана теплоізоляція овочесховищ і холодильних камер для зберігання плодоовочевої продукції істотно скорочує витрати на підтримку необхідних температурних умов. Використання пінополіуретану дозволить зберегти врожай протягом тривалого часу, забезпечивши мінімум тепловтрат.
Найефективнішим способом утеплення фрукто- овочесховищ на сьогодні є напилення пінополіуретану.
Пінополіуретан має воістину унікальні властивості, що робить його застосування в утепленні будинків виробничого та складського призначення, в тому числі і овочесховищ, найбільш доцільним і кращим. До переваг ППУ відносяться:
- екологічна безпека і повна відповідність всім існуючим санітарно-гігієнічним нормативам, відсутність у складі токсичних сполук;
- малу питому вагу, завдяки чому знижуються навантаження на основу і фундамент;
- найнижчий коефіцієнт теплопровідності (0,02 – 0,028 Вт/м·К);
- суцільність покриття без швів і примикань (виключно утворення містків холоду);
- висока ремонтопридатність, що не вимагає припинення експлуатації сховища на цей період;
- стислі терміни проведення теплоізоляційних робіт;
- висока ступінь зчеплення практично з будь-якими видами будматеріалів: деревом, склом, металом, бетоном, цеглою, пофарбованими поверхнями та ін.;
- мінімальне вологовбирання (рівень вологопоглинання при відносній вологості повітря 98% становить всього 0,04% на добу);
- інертність до кислотних і лужних середовищ, що дозволяє використовувати будь-які засоби дезінфекції, а також застосовувати будь-який склад газового середовища, необхідний за умовами зберігання;
- висока міцність;
- стійкість до впливу мікроорганізмів;
- стійкість до температурних перепадів;
- несхильність впливу погодних факторів, на відміну від інших утеплювачів, що дозволяє використовувати утеплення методом напилюваного ППУ як в районах Крайньої Півночі, так і у вологих приморських регіонах;
- висока зносостійкість і надійність покриття, що забезпечує тривалу експлуатацію без ремонту;
- пожежобезпечність ППУ (не підтримує горіння – клас горючості Г2);
- відсутність необхідності в кріпильних елементах;
- шумопоглинаючі властивості;
- можливість нанесення на конструкції будь-якої конфігурації і з будь-яким кутом нахилу поверхні, в тому числі на підлоги і стелі.
Крім дуже високих теплоізоляційних показників цей спосіб утеплення володіє великою кількістю інших переваг, що вигідно відрізняють його від інших теплоізолюючих матеріалів:
- Немає необхідності влаштування додаткового кріплення шару утеплювача до каркаса ангара – пінополіуретан має дуже високу адгезію до сталі і напилюється відразу на каркас.
- Методом напилення пінополіуретану можна отримати рівномірний шар без тріщин, зазорів і містків холоду.
- Пінополіуретан напилюється на поверхню будь-якої конфігурації і форми, в тому числі на горизонтальні поверхні (можна утеплити стелю)
- Пінополіуретан володіє дуже низькою паропроникністю, що робить непотрібним пристрій додаткових шарів пароізоляції.
- Пінополіуретан довговічний – термін служби до 30 років.
- Роботи з утеплення ангара напиленням пінополіуретану за часом займуть в рази менше, ніж утеплення альтернативними матеріалами.
- Утеплення складів шаром пінополіуретану 50мм аналогічно утепленню шаром в 150мм мінеральної вати.
- При напиленні можна отримати будь-яку необхідну товщину шару, виходячи з очікуваного температурного режиму.
- Пінополіуретан екологічно чистий і не підтримує горіння.
- Невисока питома вага матеріалу дозволяє уникнути додаткових навантажень на конструкцію.
Всі ці фактори роблять використання будь-яких інших матеріалів попросту неефективними, як з економічної точки зору, так і з точки зору якості отриманого результату.