Теплоізоляція резервуарів, ємностей

У багатьох галузях промисловості використовуються ємності та резервуари, що вимагають теплоізоляції в силу технологічної необхідності. Ці технологічні конструкції, як правило, мають складні геометричні форми.

Найголовніше те, що правильна і якісно зроблена теплоізоляція резервуарів і ємностей повинна вирішувати такі проблеми:

 • значне зменшення втрат тепла;
 • не дати вмісту ємкості застигнути холодною зимою;
 • уберегти вміст від сильного нагріву жарким літом;
 • надати гарантований захист від контакту людини з поверхнею;
 • скоротити витрати на енергоресурси за рахунок підвищеної термоізоляції.

Варто сказати, що якісне і правильне утеплення ємностей і різних резервуарів зовсім непросте завдання. Так як вони, як правило, мають складну геометричну форму, і сам температурний режим на поверхні ємностей накладає суттєві заборони на використання різних клейових теплоізоляційних матеріалів.

Довгий час єдиним більш-менш ефективним способом утеплення цистерн залишалося використання рулонного утеплювача – наприклад скловати. Даний метод був довготривалий, дорогий і неефективний, тому що рулонний матеріал кріпиться на дротяні прутки, які служать містками теплопровідності, знижуючи теплозахист. Крім того, в зазорах між залізною стінкою і ватою при перепадах температур утворювався конденсат, який просочував утеплювач, приводячи резервуар в непридатність за 3-5 років. При цьому монтаж термоізоляції на одну цистерну займає до 3-х днів.

На сьогоднішній день ми можемо запропонувати новітній метод утеплення ємностей – напилення пінополіуретаном. Цей матеріал не володіє недоліками рулонних матеріалів, але при цьому має ще безліч переваг, якими не може похвалитися скловата і її аналоги. Утеплення резервуарів (цистерн) за допомогою напилення пінополіуретаном має цілий ряд переваг:

 • Монолітне покриття по всій поверхні ємності без швів і щілин.
 • ППУ можна наносити безпосередньо по іржі.
 • Можливість напилення матеріалу будь-якої товщини.
 • Роботи з напилювання проводяться з дуже високою швидкістю.
 • Використовуючи термостійкий ППУ, можна нагрівати цистерну до 150°С.
 • Пінополіуретан не змінює властивостей з часом, зберігаючи високі показники гідро- та теплоізоляції. Його термін служби складає до 30 років (з захистом від ультрафіолетових променів).
 • Матеріал є екологічно чистим і не підтримує самостійного горіння.

Пінополіуретан володіє високими теплоізоляційними властивостями – коефіцієнт теплопровідності ППУ дорівнює всього 0,022 Вт/м·К. Іншими словами – там, де потрібно багато скловати, можна обійтися шаром пінополіуретану п’ятисантиметрової товщини.

Крім теплоізоляції, ППУ забезпечує гідроізоляцію, завдяки чому вбереже цистерни від впливу вологи, тим самим збільшуючи термін їх експлуатації. У напилюваного пінополіуретану високі показники стійкості не тільки до впливу навколишнього середовища але й до впливу хімічних речовин. При цьому ви будете впевнені, що захищена цистерна не контактує з вологою зовнішнього середовища, оскільки при напиленні пінополіуретану відбувається заповнення навіть дрібних щілин, а також не залишається швів, тріщин та інших неприємних дефектів.

Крім цього  методом заливки ППУ виконуються роботи по теплоізоляції резервуарів, що мають двохсінну конструкцію.

Пінополіуретан є хімічно стійкою речовиною, що важливо саме для утеплення цистерн – адже при переливанні хімічних речовин в ємність частина рідини може пролитися повз горловини. Однак для пінополіуретану це не є проблемою.

ППУ можна успішно наносити на площину будь-якої форми та геометрії. Підібравши необхідну товщину пінополіуретанового ізолятора можна зберігати необхідну температуру всередині ємностей в діапазоні від -60 до +150°С з найменшими втратами. Після напилення пінополіуретану, залишається тільки покрити його будь-якою фарбою для захисту від ультрафіолетового спектра сонця і цистерни готові до експлуатації. Причому темпи утеплення ємностей за допомогою ППУ дуже високі в порівнянні з будь-якої іншою технологією термоізоляції, а термін експлуатації набагато довший.

Передзвоніть мені